Topluma Hizmet

Meslek Yüksekokulumuzda Covid-19 sürecinde topluma hizmet kapsamında yapılan çalışmalar;

Öğretim elemanlarımızın, COVID-19 küresel salgın sürecinde başta öğrencilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bilgilendirme için yaptıkları açıklamalar dijital medyada 340 ve yazılı medyada 18 ayrı haber olarak yayınlanmıştır.

Detaylar için tıklayınız.

Sağlık, Kültür ve Spor Birimi bünyesinde çalışmalarını yürüten Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanımız, Covid-19 virüsü salgını sebebiyle psikolojik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz için Online Psikolojik Danışma Hizmeti sağlamaktadır. Bu bağlamda PDR Ofisi Ön Başvuru Formunu doldurarak bilgi almak ve başvuruda bulunmak için randevu alınabilmektedir. Böylece danışan ve danışılan gizliliğine riayet edilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanımızın hazırladığı, Covid – 19 küresel salgın hakkında bilgilendirme videoları meslek yüksekokulumuzun web sitesinde ve dijital kanallarında yayınlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanımız, öğrencilerimizin psiko-sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla online olarak, ‘’Motivasyon, Hedef Belirleme ve Zaman Yönetimi’’ konferansı, ‘’Etkili Karar Verme Yöntemleri’’ konferansı, ‘’İletişim Engelleri ve Etkili İletişim’’ konferansı ve Galatasaray Spor Kulübü Psikolojik Performans Danışmanı Mustafa Aydın’ın konuk olarak katılımı ile ‘’Beden ve Ruh Sağlığı İlişkisi’’ semineri düzenlenmiştir.